O Nas

HISTORIA KONSTANCINA

Konstancin jest bez wątpienia, naszym miejscem na ziemi. Miejscem urodzenia, wczesnej edukacji, od wielu lat także miejscem pracy i od zawsze miejscem zamieszkania. Lubimy nasze miasto, dobrze nam się tu pracuje i mieszka i dlatego tak szczerze namawiamy naszych klientów, aby tu właśnie nabywali nieruchomości.
Konstancin powstał na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, na fali mody na podmiejskie letniska, które powstawały wówczas na przedmieściach europejskich stolic. Idea stworzenia takiego miejsca pod Warszawą przyświecała hrabiemu Witoldowi Skórzewskiemu.
Jako egzekutor testamentu swojej zmarłej ciotki postanowił na 126 hektarach ziemskich dóbr (głównie sosnowych lasów, łąk i nieużytków) urządzić podwarszawskie letnisko. Na cześć swojej matki, Konstancji z Potulickich Skórzewskiej, nazwał założoną przez siebie miejscowość Konstancinem. W 1900 roku zarząd nad nowo powstającą miejscowością objęło Towarzystwo, o nieco skomplikowanej nazwie, „Towarzystwo Akcyjne Ulepszonych Miejscowości Leczniczych”, którego celem było założenie „ wzorowego letniska podmiejskiego dla zamożnej ludności Warszawy” Cały teren został podzielony na równe działki o powierzchni 10 tys. łokci kwadratowych ( ok. 3300 m2 ) z zachowaniem terenów wspólnych ogólnodostępnych,  w tym dróg. Działki sprzedawano w cenie ok. 3000 rubli i cieszyły się dużym zainteresowaniem nabywców. Ówczesne przepisy ich zagospodarowania, jako żywo przypominają warunki, które wyznaczają aktualne plany przestrzennego zagospodarowania, zwłaszcza plan dla strefy A.

WILLE W KONSTANCINIE
| WILLE NA SPRZEDAŻ KONSTANCIN | WILLE KONSTANCIN

Działek nie wolno było dzielić ani odsprzedawać ich części. Przeznaczone były wyłącznie pod zabudowę pensjonatową i mieszkalną. Na działce można było wybudować tylko jeden dom plus pomieszczenia gospodarcze. Ilość kondygnacji willi, oddalenie od ulicy i sąsiadów były ściśle określone. Przed rozpoczęciem budowy właściciel posesji musiał złożyć plany budowy domu oraz ogrodzenia do zatwierdzenia przez Towarzystwo. I choć domy powstawały w różnych stylach, to przynajmniej każdy w otoczeniu dużego ogrodu na działkach o jednakowej wielkości i regularnym kształcie.  Dzięki temu na długie lata ( a w dużej mierze po dziś dzień) zapanował ład i porządek architektoniczny. Niemalże od początku miejscowość miała własną elektrownię i wodociąg oraz … centralę telefoniczną ze stale rosnącą liczbą abonentów, co w tamtych czasach było absolutną nowością. Uruchomiono też bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą.  Powstawało wiele obiektów użyteczności publicznej : park z muszlą koncertową, boiska, szkoła podstawowa i gimnazjum z internatem, apteka,  cafe-restaurant „Casino” i inne. Dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców i letników w nocy zamykano szlabany na drogach dojazdowych do miejscowości. Ponadto zakaz wstępu mieli handlarze i domokrążcy. Wypoczynek letników nie mógł być niczym zakłócony.

W czasie pierwszej wojny światowej na terenie Konstancina działał szpital, w którym ranni żołnierze odzyskiwali zdrowie i siły. W 1917 nasze miasto, w uznaniu walorów klimatycznych i zdrowotnych, uzyskało status uzdrowiska. Konstancin rozkwitał do 1939 roku. Początek dwudziestego wieku, do rozpoczęcia drugiej wojny światowej, był czasem świetności Konstancina. Powstawały niepowtarzalne, piękne wille i pensjonaty, w których osiedlali się przedstawiciele burżuazji warszawskiej: fabrykanci, importerzy, handlowcy, artyści, prawnicy, lekarze.

DOMY NA SPRZEDAŻ KONSTANCIN | DOMY KONSTANCIN | DOMY W KONSTANCINIE

Inwestorzy prześcigali się w zatrudnianiu znakomitych, często zagranicznych architektów i nie szczędzili środków na budowę i wykończenie swoich pięknych willi, także na sprzedaż na terenie Konstancina. W swych letnich rezydencjach spędzali przeważnie całe lato prowadząc bujne życie towarzyskie. W willach i ogrodach odbywały się koncerty i bale. Wśród zamożnych mieszkańców przedwojennej Warszawy nieposiadających własnego domu w Konstancinie popularne było wynajmowanie tu willi lub pokoi w pensjonatach na całe lato. Po II wojnie światowej, w odebranych właścicielom willach, zakwaterowano lokatorów, którzy w większości przypadków doprowadzili je do bardzo złego stanu technicznego. Przez lata nieremontowane, rozkradzione i ogołocone z cenniejszych rzeczy wille w Konstancinie, popadały stopniowo w ruinę.

KONSTANCIN DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ
| WILLE NA SPRZEDAŻ KONSTANCIN

Wraz z nastaniem nowego ustroju pojawiła się nadzieja na przywrócenie świetności przedwojennego Konstancina. Niestety nie wszystkim willom dopisało szczęście. Na przykład „Versal”, przepiękna willa przy ulicy Środkowej, należąca przed wojną do słynnej śpiewaczki operowej Wiktorii Kaweckiej, trafiła na nowego właściciela, który z podziwu godną starannością i pieczołowitością odbudował każdy jej detal. Ale już stojąca dokładnie vis a vis „Greczynka” nie miała tyle szczęścia. Wystawiona na sprzedaż od kilku lat nie znajduje nabywcy i popada w coraz większa ruinę. Od 2006 roku, kiedy to rozpoczęliśmy działalność zawodową na terenie naszego miasta, pomagamy naszym klientom w wyborze odpowiedniej nieruchomości – domu, działki – a następnie skutecznie doradzamy podczas budowy nowego czy remontu starego domu. Od lat współpracujemy z wieloma wykonawcami, których możemy polecić naszym inwestorom

WILLE NA SPRZEDAŻ KONSTANCIN | DOMY KONSTANCIN | WILLE W KONSTANCINIE
 
Są to dobrzy, sprawdzeni specjaliści; architekci specjalizujący się w projektowaniu klasycznych bądź nowoczesnych domów, ekipy budowlane, różnego rodzaju wykończeniowcy, aż po projektantów i wykonawców pięknych ogrodów. Nasza wiedza i doświadczenie pomogą państwu solidnie wybudować nowy, niepowtarzalny dom lub przywrócić świetność starej willi lub rezydencji.  Spacerując po Konstancinie cieszymy się widokiem powstających przy naszym skromnym udziale nowych pięknych domów, a jeszcze bardziej widokiem odbudowy starych przedwojennych willi, które są świadectwem niezwykłej historii naszego pięknego miasta. Wille na sprzedaż w Konstancinie uzupełniają naszą ofertę.
 
MIESZKANIA KONSTANCIN| WILLE NA SPRZEDAŻ KONSTANCIN | WILLE KONSTANCINKancelaria Finansowa - firma stworzona z osob, ktore wiele lat pracowaly w instytucjach finansowych. Tworzy kompleksowe rozwiazania finansowe. Pomaga zarowno w uzyskaniu finansowania jak i w ulokowaniu nadwyzek finansowych w ciakawe projekty biznesowe. Po wiecej szczegółów zapraszamy na strone: kancelaria-finansowa.com

 

 
W Bradbury English School oferujemy kursy angielskiego na wszystkch poziomach. W ofercie mamy lekcje dla dzieci jak i dla doroslych, zajęcia grupowe a także lekcje indywidualne w siedzibie szkoły i z dojazdem do ucznia. Po więcej szczegółów zapraszamy na: http://bradburyschool.com